Kedd, csütörtök:   9:30-14:00-ig

A könyvtárról

Az iskola patinás épületében szépen felújított könyvtár várja, fogadja a tanulókat, tanáraikat és az intézmény többi dolgozóját.

Iskolánk, mint középfokú szakképző intézmény szakmailag megalapozott, ugyanakkor általános műveltségi szinten is hasznos gyűjteményt hozott létre. A könyvtár állománya jelenleg tizenkétezer tétel. Vendéglátóipari és idegenforgalmi szakirodalmi, valamint a középiskolai tananyaghoz kapcsolódó gyűjtőköre van. A szakmai anyag jelentős része a tanított idegen nyelveken, angolul és németül, valamint franciául is megtalálható.

Gyűjtemény összetétele:

Közismeret és szakirodalom  3600 tétel
Szépirodalom                          2000 tétel
Elektromos dokumentumok    1080 tétel
Tankönyv és oktatási segédkönyv     5300 tétel

Szolgáltatások:

• Tájékoztatás /helyben, telefonon, Interneten/
  • Kölcsönzés /csak könyvek/
  • Olvasóterem /kézikönyvtár és folyóiratok/
  • Számítógép és Internet használat
  • Irodalom kutatás, szaktájékoztatás
  • Műsor- és kiállítás szervezés, rendezés

A könyvtár szolgáltatásai helyben csak az iskola tanulóinak és dolgozóinak állnak rendelkezésére. Ugyanakkor a Szirén könyvtári program és az Internet segítségével kapcsolatban állunk egyéb szakmai és közkönyvtárakkal is.

www.sziren.com  internetes oldal szolgáltatásai.

Ezen az oldalon található kereső adatbázisban 1600 könyvtár állományából válogathatunk, köztük a szakmai társiskolák ( Dobos C., Gundel, Szamos, Mándy ) anyagában is. Az ott talált dokumentumok könyvtárközi kölcsönzéssel átkérhetők.

A könyvtár dolgozói:

Hizsnyikné Gáspár Izabella szakképzett könyvtáros és matematika szakos tanár. Helyettese Gruber Éva könyvtáros-tanár.

Keresés a könyvtárban, kölcsönzési információk:

Az online katalógusban az iskola könyvtárának teljes állománya áttekinthető, kutatható.

Az is látható, ha a keresett könyv épp kölcsönözve van.

Az online katalógus fejlécébe beírt név és törzsszám megadásával felvetíthető az adott személy kölcsönzéseinek listája.
Tehát mindenki megnézheti a neve és törzsszáma beírásával, hogy milyen könyvek vannak nála, mivel tartozik.

Figyelem!

A nevet pontosan kell beírni, úgy, ahogy a hivatalos névsorokban szerepel,
a törzsszám megtudható a könyvtárban vagy az iskola titkárságán.